SIA "Vizulo"

 

Projekts: lidostu skrejceļu un teritoriju LED gaismekļu izstrāde un attīstīšana 

Līgums: 06.03.2015 - 30.06.2016.

 

Projekta mērķis – attīstīt specifiskus, augstas energoefektivitātes lidostas skrejceļiem un teritorijām piemērotus LED gaismekļus, kas apvieno energoefektīvo LED gaismekļu un specifisko lidostas skrejceļu un teritoriju gaismekļu tehnoloģiskos risinājumus. Produkts būs starptautiskajiem lidostu standartiem – ICAO (Starptautiskā civilās aviācijas organizācija) un FAA (ASV Federālās aviācijas administrācija) – atbilstošs.

 

Projekta apraksts – projekta ietvaros izstrādātais produkts – specifisks un energoefektīvs lidostas skrejceļu un teritoriju LED gaismeklis – tehnoloģiski ir augstspiediena tehnoloģijā liets ļoti maza izmēra alumīnija korpuss, kas piemērots ļoti augstas jaudas produktam, kam savukārt nepieciešamo papildu dzesēšanu nodrošina liela laukuma korpuss. Projekts ietver arī LWD moduļu montāžu. Optiskā sistēma sastāv no diviem pamatelementiem – virsējā aizsargstikla un specifiskām lēcām.

Optiskā sistēma ir ļoti būtiska un īpaša gaismekļa sastāvdaļa, jo lielā mērā nosaka gaismekļa atbilstību specifiskajiem lidostu skrejceļu standartiem. Gaismekļa neatņemama sastāvdaļa ir arī montāžas sistēma, jo tā nosaka, vai gaismekli varēs montēt balstā, vai pie konsoles, kā arī, cik elastīga būs leņķa regulācijas sistēma un cik viegli būs veikt elektroinstalāciju. Tāpat gaismeklī tiek instalēta arī barošanas un apgaismojuma līmeņa regulācijas sistēma. Tā ir būtiska gaismekļa ilgmūžības un energoefektivitātes kontekstā.

Projekta ietvaros tiek radīts pilnīgi jauns un unikāls šauras nišas produkts, kam šobrīd tirgū nav ekvivalenta piedāvājuma.

 

 

Jaunumi

Jūnijs, 2016

Veikta uzņēmuma mājaslapas papildināšana. Norisinās prototipa pilnveidošanas process un testēšana.

Marts, 2016

Martā tika pabeigta trīs prototipu montāža un reģistrēts dizainparaugs. Tika izgatavots izstādes stends dalībai izstādē Light+Building 2016, kas norisinājās Frankfurtē pie Mainas, Vācijā no 18.līdz 23.martam. VIZULO izstādē potenciālos klientus iepazīstināja ar projekta ietvaros izstrādājamo gaismekli VIZULO Mustang. Tika veikta arī 2200 bukletu izdruka.

Februāris, 2016

Februārī tika saņemtas gandrīz visas komponentes eksperimentālā izmēģinājuma moduļa salikšanai (gumijas, stikls, diodes, PCB plates, kontrolieri, barošanas bloki, stiprinājumi). Tika veikts iepirkums un izvēlēts piegādātājs izstādes stenda izveidošanai, dizainparauga reģistrācijai, bukletu drukai. Tika veikti sagatavošanās darbi izstādei Light&Building 2016.

Janvāris, 2016

Prototipēšanas aktivitātē ir izstrādāts un saņemts izmēģinājuma moduļa korpuss, tika veikta stikla izvēle atbilstoši gaismas caurlaidības parametriem. Tāpat tika veikta PCB plašu izstrāde, kontrolieru, barošanas bloku izvēle un iepirkuma organizēšana.  Projekta ietvaros tika veikts LED diožu iepirkums.

Projekta īstenošanas termiņš ir pagarināts par 3 mēnešiem – līdz 2016.gada 5.jūnijam.

Decembris, 2015

Turpinās darbs pie lēcas mehāniskās daļas izstrādes aktivitātē “Speciālās optikas izstrāde”. Prototipēšanas aktivitātē ir pabeigts pirmā prototipa rasējums. Pirmais korpuss ir izgatavošanas stadijā. Projektu paredzēts realizēt 12 mēnešu laikā.

Novembris, 2015

Turpinās darbs pie lēcas mehāniskās daļas izstrādes aktivitātē “Speciālās optikas izstrāde”.

Oktobris, 2015

Turpinās darbs pie prototipēšanas aktivitātes ieviešanas.

Septembris, 2015

Turpinās darbs pie speciālās optikas izstrādes. Uzņēmums plāno dalību izstādē Messe Frankfurt Light+Building 2016, kas norisināsies 2016.gada martā. 

Augusts, 2015

Ir izstrādāti eksperimentālo izmēģinājumu moduļu skiču zīmējumi.

Jūlijs, 2015

Pašlaik ir pabeigts darbs pie teorētiskā fotometrijas faila un turpinās darbs pie lēcas mehāniskās daļas izstrādes aktivitātē “Speciālās optikas izstrāde”. Ir pabeigta fotometrijas mērījumu testu sērija. 

Jūnijs, 2015

Pašlaik norisinās darbs pie speciālās optikas izstrādes.

Maijs, 2015

Pašlaik norisinās darbs pie projekta iesniegumā plānoto aktivitāšu ieviešanas.

Aprīlis, 2015

Pašlaik norisinās darbs pie prototipēšanas aktivitātes ieviešanas.

Marts, 2015

SIA „VIZULO” 2015.gada 6.martā ir noslēgusi līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un SIA „Green Innovation Industry Center” par neliela apjoma grantu shēmas projekta „Jaunas produkta grupas – LED lidostu skrejceļu un teritoriju gaismekļu izstrāde un attīstīšana”. Projektu paredzēts realizēt 12 mēnešu laikā.

 

Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Inovācijas “zaļās” ražošanas jomā” projekts “Zaļo tehnoloģiju inkubators” (Līg.nr. DL-2014/9)

Doties uz augšu