SIA Greeneu

Projekts: Sapropeļa lopbarības premiksu ražošanas priekšizpēte

Līgums: 15.09.2015 - 30.04.2017.

 

Projekta mērķis- Projektu īstenojot ''Greeneu'' plāno iegūt sapropeļa lopbarības premiksu versijā, kas ir gatava masveida ražošanai un izplatīšanai, kā arī izveidot, uzstādīt uzņēmumā un notestēt iekārtas prototipu, produktu patentēt un uzsākt tā komercializēšanu. Produkt ražošana paredzēta, izmantojot jaunu, energoefektīvu tehnoloģiju (ar binārā ledus palīdzību) izejvielā esošā ūdens satura iztaicēšanai.

 

Projekta apraksts - Tiks ražots sapropeļa laopbarības premikss pēc jaunas, energoefektīvas tehnoloģijas. Iegūtā produkta sastāvs būs bagātāks ar organiskajām vielām un mikroelementiem nekā konkurentu produktiem, jo: 

1) Izmantota izejviela satur vairāk organikas. Izmantotā tehnoloģija ļauj gatavajā produktā saglabāt visas amonoskābes un mikroelementus

2) Ir iespējas dozatorā pievoenot papildus organiskos pieaisījumus vai mikroelementus 

3) Atšķirīgs ir veids, kā tiek sūknēts sapropelis, tas tiek darīts slēgtā ciklā un tiek iegūts 100% sapropelis

4) Atšķirīgs ūdens atdalīšanas princips

5) Atšķirīgs mikroorganismu likvidēšanas princips.

  • Komanda: Ilgonis Upītis

 

 

Jaunumi

Februāris, 2016

Komunikācija ar zinātnisko institūciju par pētījuma norisi un starprezultātiem. Komunikācija ar LIAA par administratīva rakstura jautājumiem. Komunikācija ar ZTI piesaistītajiem ārpakalpojumu sniedzējiem finanšu un eksporta jautājumos.

Janvāris, 2016

Komunikācija ar zinātnisko institūciju par pētījuma norisi un starprezultātiem. Komunikācija ar LIAA par administratīva rakstura jautājumiem

Decembris, 2015

Komunikācija ar zinātnisko institūciju par pētījuma norisi un starprezultātiem. Apmeklēts  ZTI seminārs / tīklošanās pasākums.

Novembris, 2015

Pabeigta pētniecības pakalpojumu cenu aptaujas piedāvājumu izvērtēšana, noslēgts līgums ar zinātnisko institūciju. Apmeklēts ZTI seminārs. LIAA  iesniegts avansa pieprasījums.

Oktobris, 2015

Ar LIAA saskaņots projekta iepirkumu plāns. Darba līgumu sagatavošana un noslēgšana. Cenu aptauja par sapropeļa premiksa testēšanu, izmantojot raugu šūnas. Pamatojums par pakalpojuma sniedzēja piedāvājumu. Uzsākts gatavot projekta iepirkumu plānu.

Septembris, 2015

Noslēgts līgums ar LIAA un uzsākta projekta īstenošana.

 

Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Inovācijas “zaļās” ražošanas jomā” projekts “Zaļo tehnoloģiju inkubators” (Līg.nr. DL-2014/9)

Doties uz augšu