SIA EPM Rīga

Projekts: Tehnoloģiju izstrāde silīcija rūpniecības atkritumu pārstradei par silīcija-alumīnija ligatūru 

Līgums: 15.09.2015 - 31.12.2016.

 

Projekta mērķis – attīstīt tālāk Norvēģijas tehnoloģiju uzņēmuma AS Clean Metal Processes tehnoloģiju izstrādni, kas paredz izmantot Silīcija pārstrādes procesu atkritumus silīcija - alumīnija ligiatūras iegūšanai, līdz līmenim, kad to iespējams ieviest ražōšanā. Ražošanas aprīkojuma iegāde un ražošanas uzsākšanas paredzēta uzreiz pēc šī projeketa realizācijas.

 

Projekta apraksts – Projektā paredzēts izstrādāt tehnoloģiju silīcija - alumīnija ligiatūras ieguvei no kristāliskā silīcija ražošanas procesa atkritumiem, samazinot izmaksas un nepieciešamo enerģiju sakausējuma iegūšnai, kā arī radikāli reducējot silīcijas atkritmumus un CO2 emisiju daudzumu vidē. Jaununā produkta pamatā tiks izmnatota Norvēģijas uzņēmuma AS Clean Metal Pricesses tehnoloģiskā izstrādne. Projekta ietvaros paredzēts veikt ekeperimetālas izstrādes darbus, lai adaptētu šo tehnoloģiju idustriāliem mērogiem, demonstrētu ražošanas tehnoloģijas iespējas sniegt bepieciešamo materiāla kvalitāti un veikt citus darbus, lai tehnolo'ju varētu pēc projekta ieviest ražošanā.

 

 

  • Komanda: Toms Beinerts

 

 

Jaunumi

Septembris, 2016

Kopā ar sadarbības partneri apmeklēts forums "WINNOVATE”. Uzņēmums kopā ar LU Fizikas institūtu saskaņoja nepieciešamās izmaiņas sākotnēji plānotajā prototipa koncepcijā saistībā ar eksperimentos iegūtajiem rezultātiem. 

Augusts, 2016

LU Fizikas institūtā notika sākotnējie tehnoloģijas validācijas eksperimenti.

Jūlijs, 2016

Uzņēmumu un Latvijas Universitātes Fizikas institūtu apmeklēja sadarbības partnera pārstāvis un piedalījās maza mēroga eksperimentos.

 

Jūnijs, 2016

Uzņēmums kopā ar Norvēģijas partneruzņēmumu piedalījās Baltic Green Innovation forumā. Norvēģu partnerus piedalījās paneļdiskusijā "Public Funding for SMEs and Case Studies of Baltic and Norwegian Green SMEs" (vairāk informācijas pieejams http://www.liaa.gov.lv/en/events/baltic-green-innovation-forum). Uzņēmums Norvēģijā tikās ar kompāniju Metallco un apmeklēja Gjovik zinātnes parku, kur partneruzņēmumam bija agrākas iestrādnes.

Maijs, 2016

Tikšanās ar biedrības BIRTI pārstāvjiem, apspriežot sadarbības iespējas kopīgu infrastruktūras objektu izveidei Latvijā un kopīgas pētniecības īstenošānu projekta jomā. Uzņēmums piedalījās tīro tehnoloģiju klastera CleanTech sapulcē, kurā tika apskatītas sadarbības iespējas t.sk. tirgus virzība Centrālāzijas reģionā un dalība jaunās CleanTech iniciatīvās.

Aprīlis, 2016

Kopā ar LU Fizikas institūtu tika izvērtēti analītiskie aprēķini un pirmie rezultāti, kā arī apspriesti eksperimentālās iekārtas galvenie kritiskie faktori.

Marts, 2016

Līgumpētījuma ietvaros turpinās aktīva sadarbība starp projekta vadības komandu un LU Fizikas institūta zinātniekiem.

Februāris, 2016

Turpinās prototipa tehnisko specifikāciju sagatavošana. Konsultācijas ar pētniecības ārpakalpojumu sniedzēju un Donorvalsts partneri.

Janvāris, 2016

Turpinās prototipa tehnisko specifikāciju sagatavošana. Konsultācijas ar potenciālajiem klientiem.

Decembris, 2015

Līguma slēgšana ar pētniecības ārpakalpojumu sniedzēju. Prototipa tehnisko specifikāciju sagatavošana. Avansa maksājuma pieprasījuma iesniegšana LIAA.

Novembris, 2015

Pētniecības ārpakalpojumu cenu aptauja projekta vajadzībām. Cenu aptauja mārketinga pakalpojumiem projekta vajadzībām. Darba vizīte Ukrainā pie tehniskajiem speciālistiem, projekta koncepcijas precizēšana, tehniskās izstrādes process

Oktobris, 2015

Iepirkumu plāns sagatavošana un iesniegšana LIAA. Pētniecības ārpakalpojumu cenu aptauja projekta vajadzībām. Apmeklēts  ZTI seminārs. Darba vizīte Ukrainā pie tehniskajiem speciālistiem, projekta koncepcijas precizēšana, tehniskās izstrādes process.

Septembris, 2015

Līguma noslēgšana ar LIAA. Potenciālo piegādātāju un pakalpojumu sniedzēju loka apzināšana. Sadarbība ar Donorvalsts partneri projekta īstenošanā. Dalība WINOWATE kontaktbiržā kopā ar Donorvalsts partneri potenciāli nākamo fāžu projektiem.

Jūlijs, 2016

Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Inovācijas “zaļās” ražošanas jomā” projekts “Zaļo tehnoloģiju inkubators” (Līg.nr. DL-2014/9)

Doties uz augšu