SIA Baltic3d.eu

Projekts: 3D printēšanas diegs no otrreizēji pārstrādātas plastmasas

Līgums: 15.09.2015 - 30.11.2016.

 

Projekta mērķis – radīt jaunus 3D printēšanas materiāla jeb printēšanas diega veidus, kuru ražošanā tiktu izmantota otrreiz pārstrādāta plastmasa: HDPE (augsta blīvuma polietilēns) un PP (polipropilēns), kā arī dabīgās izcelsmes koksnes šķiedras. 
 
 
Projekta apraksts – lai radītu un ieviestu jaunu printēšanas diega materiālu, plānots veikt jaunā materiāla kvalitātes analīzi, divus materiāla testu ciklus, kuros būtu iesaistītas gan zinātniskās laboratorijas, gan 3D printēšanas profesionāļi, gan izglītības iestādes un individuāli 3D printeru lietotāj. Paredzēts izstrādāt materiālu ar ļoti augstu ķīmiskā sastāva tīrības pakāpi, kas nodrošinātu kvalitatīvu un drošu printēšanas procesu. Balstoties uz testu rezultātiem projekta ietvaros plānots uzsākt 3D printēšanas diegu eksperimentālu ražošanu. Printēšana ar 3D diegu, kura sastāvā ir vismaz 95% otrreiz pārstrādātas plastmasas izejvielas, varētu samazināt ražošanas procesā radušos CO2 izmešu apjomu par vismaz 66%. 
 
  • Komanda: Linda Lancere
  • E-pasts:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

Jaunumi

Marts, 2016

Vienošanās par izejmateriālu pētījuma nosacījumiem ar izpildītāju. Potenciālo jauno materiālu sastāva izstrādātāju un eksperimentālās ražošanas īstenotāju tirgus izpēte. Publicitātes materiālu sagatavošana.

Februāris, 2016

Vienošanās par izejmateriālu pētījuma nosacījumiem ar izpildītāju. Potenciālo jauno materiālu sastāva izstrādātāju un eksperimentālās ražošanas īstenotāju tirgus izpēte.

Janvāris, 2016

Tikšanās ar potenciālajiem īstenotājiem - Latvijas zinātnisko institūtu speciālistiem. Pētījumu tirgus izpētes plānošana. Ar LIAA saskaņoti un parakstīti līguma grozījumi par projekta īstenošanas pagarinājumu līdz 2017.gada martam.

Decembris, 2015

Tikšanās ar potenciālajiem īstenotājiem - Latvijas zinātnisko institūtu speciālistiem. Pētījumu darba plāna precizējumi.

Novembris, 2015

Tikšanās ar potenciālajiem īstenotājiem - Latvijas zinātnisko institūtu speciālistiem. Pētījumu darba plāna precizējumi.

Oktobris, 2015

Tika uzsākts: Tikšanās ar potenciālajiem īstenotājiem - Latvijas zinātnisko institūtu speciālistiem, darba plāna sastādīšana ar donorvalsts partneri (PFI), vienošanās ar komerciālo partneri par turpmāko sadarbību granulu piegādei.

Septembris, 2015

Tika apmeklēti ZTI semināri. Tika uzsāktsas  pārrunas ar polimērmateriālu speciālistiem par sadarbību, definēt pētnieciskās laboratorijas sadarbībai 3D diega receptes izstrādē

Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Inovācijas “zaļās” ražošanas jomā” projekts “Zaļo tehnoloģiju inkubators” (Līg.nr. DL-2014/9)

Doties uz augšu