SIA Anzāģe

Projekts: Biogranulu filtrs efektīvākai ūdens resursu izmantošanai recirkulācijas sistēmās

 

Līgums: 02.10.2015 - 30.04.2016.

Projekta mērķis- Projekta laikā uzņēmums vēlas izstrādāt un pārbaudīt vienu veiksmīgu parauga modeli zivju audzētavas ūdens apgādes attīrīšanas iekārtām, lai uzlabotu ūdens recirkulācijas apmēru vismaz līdz 90%, samazinot elektroenerģijas patēriņa apmēru, samazinot ūdens resursu patēriņu un palielinot zivju audzēšanas efektivitāti pret izmantojamajiem resursiem.

Projekta apraksts- 2010. gadā uzņēmums SIA “ANZĀĢE” piedalījās āra betonētas dzīvu zivju noliktavas būvniecības procesā, kura rezultātā tika izbūvētas divas zivju noliktavas priekš Latvijas Vēžu un zivju audzētāju asociācijas (LVZAA). Tās tika aprīkotas ar ūdens attīrīšanas iekārtām, kuras nodrošina zivju mēslu savākšanu, bioloģiskās vides noturību un atkārtotu ūdens resursu izmantošanu. Vēlāk uzņēmums kā ģenerāluzņēmējs veica apjomīgu projektu zivju mazuļu audzētavā ar recirkulācijas sistēmu, sadarbojoties ar somu tehnoloģijas speciālistiem. Rezultātā tika iepazīta zivju audzēšanas nozare Latvijā un valdošās tendences pasaulē. Modernā zivju audzēšana ir intensīva audzēšana, kurā ir jānodrošina labvēlīgi augšanas apstākļi, t.i., ūdens tīrība, temperatūra, plūsmas ātrums u.c. un tā notiek noslēgtās ūdens recirkulācijas sistēmās, tādā veidā iespējami kontrolējot nepieciešamās īpašības un „dabas” piesārņojuma, slimību riskus.

Šāda bioloģiskā filtra sistēma būs inovācija arī Latvijas tirgū, jo Latvijā nav speciālistu, kas varētu to piedāvāt, augstākajā līmenī piemērojot risinājumi konkrētā reģiona īpašībām un saimniecības prasībām.

 

  • Komanda: Mārtiņš Bērziņš

 

 

Jaunumi

Marts, 2016

Pabeigts atkārtots iepirkums par biogranulām. Uzsākts Iepirkums par pārējo iekārtu piegādi. Tehniskā projekta izstrāde. Mājas lapas un reklāmas materiālu izstrāde.

Februāris, 2016

Turpinās iepirkuma procedūras dokumentācijas sagatavošana par atlikušajām iekārtām, mājas lapas izstrādi. Turpinās tehniskā projketa izstrāde. Pebeigta iepirkuma saskaņošana ar LIAA par metāla konstrukcijām, biogranulām.

Janvāris, 2016

Paredzēto projekta aktivitāšu īstenošana.

Decembris, 2015

Paredzēto projekta aktivitāšu īstenošana.

Novembris, 2015

Pabeigta  pakalpojumu cenu aptaujas piedāvājumu izvērtēšana, noslēgts līgums. LIAA iesniegts avansa pieprasījums. LIAA iesniegts grozījumu pieprasījums.

Oktobris, 2015

Noslēgts līgums ar LIAA un uzsākta projekta īstenošana. Ar LIAA saskaņots projekta iepirkumu plāns. Uzsākta cenu aptauja pētniecības ārpakalpojumiem.

Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Inovācijas “zaļās” ražošanas jomā” projekts “Zaļo tehnoloģiju inkubators” (Līg.nr. DL-2014/9)

Doties uz augšu