Oficiāli atklāts Zaļo Tehnoloģiju inkubators

Ceļš uz Zaļo Tehnoloģiju inkubatora (ZTI) projektu ir bijis garš. 2011. gadā Latvijas Universitātes un Rīgas Tehniskā universitātes pārstāvji sēdās pie viena galda, aicinot arī Ekonomikas ministriju, lai kopīgi rastu risinājumu jautājumam – kā sekmēt universitātēs radīto izstrādņu komercializēšanu, veidojot tehnoloģiski ietilpīgu uzņēmējdarbību? Atbilde jautājumam tika rasta, izveidojot Zaļo Tehnoloģiju inkubatoru sadarbībā ar Norvēģijas partnerorganizāciju SIVA.

 

Trīs gadu darbs ir vainagojies ar panākumiem, un 2014. gada jūlijā SIA "Green Industry Innovation Center" parakstīja līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Ekonomikas ministriju par projekta „Zaļo tehnoloģiju inkubators” īstenošanu.

9.oktobrī notika svinīgs ZTI atklāšanas pasākums, kas vienlaicīgi bija arī atskats par pirmajos mēnešos paveikto. Šobrīd ZTI sniedz atbalstu 21 perspektīvai biznesa idejai, kuru autori ir gan pieredzējuši uzņēmēji ar vēlmi īstenot drosmīgas idejas, gan studenti un zinātnieki ar mērķi kļūt par veiksmīgiem uzņēmējiem.

Foto galerija: http://galerija.rtu.lv/index.php/Zalo-tehnologiju-inkubatora-atklasana?page=1&_=2

LTV1 ziņu sižets:http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/09.10.2014-atklaj-zaljo-tehnologjiju-inkubatoru.id36761/

TV5 ziņu sižets (krievu val., no 13:40 minūtes): http://tv5.skaties.lv/play/#/video/0459109 

Raksts EEA Grants interneta vietnē: Green Technology Incubator launched in Latvia 

 

 

Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Inovācijas “zaļās” ražošanas jomā” projekts “Zaļo tehnoloģiju inkubators” (Līg.nr. DL-2014/9)

Doties uz augšu