Zaļo tehnoloģiju inkubators informē, ka tiek apturēta pieteikšanās pirmsinkubācijas sestajai kārtai

30.11.2015.

Projekts “Zaļo tehnoloģiju inkubators” (turpmāk ZTI) (Līg.nr. DL-2014/9) tiek finansēts Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Inovācijas “zaļās” ražošanas jomā” ietvaros.  Projekts tika uzsākts 2014.gada jūlijā un projekta laikā ietaupītais finansējums tika novirzīts pirmsinkubācijas  sestās kārtas atbalsta sniegšanai.

ZTI priekšlikumu par sesto pirmsinkubācijas kārtu atbalsta arī projekta partneri – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Ekonomikas ministrija. Taču, ņemot vērā, ka projekts tiek finansēts Norvēģijas finanšu instrumenta programmas ietvaros, šādas izmaiņas projektā ir jāsaskaņo ar vairākām instancēm.

 

ZTI sauklis ir Vide drosmīgu ideju īstenošanai. ZTI ne tikai rada vidi drosmīgu ideju īstenošanai, bet arī pats rīkojas drosmīgi! Tāpēc ZTI pieņēma lēmumu izsludināt pirmsinkubācijas atbalsta fonda sesto kārtu paralēli projekta izmaiņu saskaņošanai, lai, tiklīdz būtu apstiprinātas nepieciešamās formalitātes, varētu  uzsākt pirmsinkubācijas atbalsta sniegšanu.

ZTI pārāk optimistiski novērtēja nepieciešamo laika periodu visu formalitāšu sakārtošanai un līdz paredzētajam pirmsinkubācijas sestās kārtas noslēguma datumam (1/12/2015), joprojām nav atrisinātas atsevišķas formalitātes, kas nedod pamatu izvērtēt iesniegtos ideju pieteikumus un slēgt līgumus ar ideju autoriem par pirmsinkubācijas atbalsta sniegšanu.

Šobrīd tiek plānots, ka līdz 2016.gada februārim tiks atrisināti visi izaicinājumi attiecībā uz formalitātēm un būs pamats izsludināt atkārtotu pieteikšanos pirmsinkubācijas atbalstam.

ZTI ciešā sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Ekonomikas ministriju strādā, lai “Zaļo tehnoloģiju inkubatora” projekta īstenošana būtu iespējama līdz 2017.gada aprīlim un būtu iespējams sniegt pirmsinkubācijas atbalstu labākajām biznesa idejām.

Informēsim Jūs arī turpmāk par ZTI piedāvāto atbalstu.

Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Inovācijas “zaļās” ražošanas jomā” projekts “Zaļo tehnoloģiju inkubators” (Līg.nr. DL-2014/9)

Doties uz augšu