SIA “Biokompozītmateriālu institūts” piedalās Zaļo tehnoloģiju inkubatora uzņēmumu apmācības "FieldTest:Norway" Norvēģijā (Tronheimā)

13.12.2016.

2016. gada 25. oktobrī SIA “Biokompozītmateriāla institūts” pārstāvji piedalījās apmācības "FieldTest:Norway", ko organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, sadarbībā ar Zaļo tehnoloģiju inkubatoru un Norvēgijas uzņēmumu AS Proneo.

Pasākums norisinājās Tronheimā (Norvēģija) un to galvenais mērķis bija ekspertu konsultācijas un tikšanās ar Zaļo tehnoloģiju inkubatora uzņēmumiem, kuri vēlas attīstīt savu zaļo inovāciju ideju sadarbībā ar Norvēģijas P&A speciālistiem un iegūt zināšanas par  biznesa idejas attīstības iespējām Norvēģijā.

 

Programmas ietvaros tika apmeklēti divi uzņēmumi Produsentpakkeriet un Viken Østre, ka arī Mære lauksaimniecības profesionālā vidusskola. Galvenie diskusiju temati bija par videi draudzīgā iepakojuma izmantošanu lauksaimniecībā un iepakojuma prasības Norvēģijas dārzeņu tirgū. Produsentpakkeriet nodrošina vietējo lauksaimnieku, kas ir arī šī uzņēmuma līdzīpašnieki, izaudzētās  produkcijas iepakošanu. Lielāko daļu produkcijas veido kartupeļi, kāposti un burkāni. Iepakojuma veidu un dizainu nosaka paši lauksaimnieki.

Produsentpakkeriet iepakojuma materiāla paraugi.

Viken Østre saimniecība atrodas Frosta zonā. Saimniecība audzē gan siltumnīca, gan laukā dažāda veida salātus un garšaugus. Siltumnīca tiek izmantota audzēšanas hidroponiskā metode.

Salātu audzēšana Viken Østre saimniecībā ar hidroponisko metodi.

Mære lauksaimniecības profesionālā vidusskola nodrošina gan jauniešu apmācību gan plašu klāstu profesionālas kvalifikācijas paaugstināšanas kursu  lauksaimniecībā strādājošiem.  Vidusskolai ir savas mācību un izmēģinājumu siltumnīcas.

Mære lauksaimniecības profesionālā vidusskola.

Norvēgijas partneri tika iepazīstināti ar SIA “Biokompozītmateriālu institūtu” un tā produktiem. Tika apspriestas iespējas turpmākai sadarbībai.

SIA “Biokompozītmateriālu institūts” dalība Zaļo tehnoloģiju inkubatora uzņēmumu apmācības "FieldTest:Norway" tika īstenotas ar Norvēģu finanšu instrumenta un LIAA atbalstu.

Produktu attīstība notiek projekta “Iepakojumam piemērotu biodegradablu organisko polimērmateriālu ražošana” vienošanās Nr. NP-2015/8 (projekta Nr. NOFI/LV06/NAGS/02/2) ietvaros, kas tiek īstenots ar Norvēģu finanšu instrumenta un LIAA atbalstu.

                                                                         

 

 

Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Inovācijas “zaļās” ražošanas jomā” projekts “Zaļo tehnoloģiju inkubators” (Līg.nr. DL-2014/9)

Doties uz augšu