Astotā "Pirmsinkubācijas" etapa komandu rezultāti

03.03.2017.

Astotajā  "Pirmsinkubācijas"  kārtā tika saņemts 21 idejas pieteikums  un tika atbalstītas 12 labākās idejas, bet līgumi noslēgti ari 11 biznesa ideju autoriem.

Ar šīs kārtas komandām  strādāt bija ļoti saistoši un izaicinoši, jo biznesa idejas bija ļoti atšķirīgos tehnoloģijas gatavības līmeņos un pārstāvošas atšķirīgas jomas.

Sešus mēnešus (29.08.2016 - 28.02.2017) visas komandas ir intensīvi strādājušas un īpaši vēlamies akcentēt šīs komandas:

-    SpeedUp Bike „Palielināmais bērnu velosipēds” par produktu informācija pieejama mājas lapā - http://speedupbike.lv/. Būtībā komanda tuvākā laikā būs paveikusi visu nepieciešamo, lai 2017.g. vasaras sezonā bērni jau varētu braukāt ar jauna veida velosipēdiem.

-      Granulu ražošana no otrreiz izmantojamā materiāla. Lai gan sākotnēji projekts atradās ļoti agrīnā tehnoloģijas gatavības līmenī, komandas intensīva darba rezultātā tika izstrādāts gatavs prototips.

-      DustCatcher ideja ir saistīta ar gaisa filtru izstrādi, lai tos varētu uzstādīt uz radiatoriem un, izmantojot gaisa dabīgo plūsmu, tiktu attīrīts gaiss. Mērķa tirgus ir slimnīcas un telpas, kurās ir paaugstināts gaisa piesārņojums. Lai gan pirmsinkubācijas etapā netika pabeigts prototips, ir sagaidāms, ka tuvākajā laikā tas būs pārbaudāms dzīvē.

-       Komanda, kura izstrādā „trīs dimensiju smilšu būvēšanas rotaļlietu ar inovatīvu polimēra piejaukumu” saskārās ar virkni tehnoloģiska rakstura problēmām un pat tika apsvērta doma projektu pārtraukt. Tomēr zinātnieku aktīvas darbības rezultātā ir pamats uzskatīt, ka tuvākajā laikā tehnoloģiskie izaicinājums tiks novērsti un būs iespējams izstrādāt jau pirmo prototipu.

Novēlām mūsu komandām veiksmi un būt īstajā laikā īstajā vietā, jo ne vienmēr visu var panākt ar smagu un neatlaidīgu darbu.

 

Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Inovācijas “zaļās” ražošanas jomā” projekts “Zaļo tehnoloģiju inkubators” (Līg.nr. DL-2014/9)

Doties uz augšu