SIA “Biokompozītmateriālu institūts” iesniedz patenta pieteikumu

30.03.2017.

Sēklu lentu ražošanas līnijas seperātors

29. martā RTU spin-off jeb pašu dibinātais uzņēmums SIA «Biokompozītmateriālu institūts» iesniedza Latvijas Republikas Patentu valdē patenta pieteikumu “Sēklu lentu ražošanas līnijas seperātors”.

Seperātors ir svarīgākā sēklu lentu ražošanas līnijas sastāvdaļa. Izgudrojums radīts SIA «Biokompozītmateriālu institūts» sadarbojoties ar SIA «Temeso» un RTU. Tā līdzizgudrotāji ir Ilmārs Viksne, Oskars Sīmanis, Kristaps Kubuliņš, Renārs Vītols un Viktors Parfjonovs.

 

Sēklu lentu ražošanas līnijas seperātors

Šāds seperātors ļauj izgatavot sēklu lentu ražošanas līniju, kas  ražo sēklu lentas ar maza izmēra seklām, izvietojot tās uz lentas ar noteiktu  intervālu vienu no otras visā lentas garumā. Sēklu lentu ražošanas līnijas seperātoram ar uzlabotu sēklu seperēšanas procesa un to izvietošanu uz seklu lentas ir dīzes cilindriskas formas ar konisku nobeigumu un ļoti maza izmēra urbumu pa dīzes centrālo asi ar augstu virsmas apstrādes kvalitāti, seperatora disks ir izvietots vertikālā plaknē, ir izveidota vadība spiediena un retinājuma padeve, ir saskaņots dīzes diametrs, seklu izmērs un svars, spiediena un retinājuma lielums. Uz lentas virsmas ir uzklāta plāna līmējoša kārta. Seperātora darbība tika pārbaudīta veicot testus uz sēklu lentu ražošanas līnijas prototipa. Precīza sēklu izvietošana uz lentas ir viens no priekšnosacījumiem sēklu lentu izmantošanai lauksaimniecības produkcijas audzēšanā.

Produktu attīstība notiek projekta “Iepakojumam piemērotu biodegradablu organisko polimērmateriālu ražošana” vienošanās Nr. NP-2015/8 (projekta Nr. NOFI/LV06/NAGS/02/2) ietvaros, kas tiek īstenots ar Norvēģu finanšu instrumenta un LIAA atbalstu.

 

   

 

 

 

 

 

Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Inovācijas “zaļās” ražošanas jomā” projekts “Zaļo tehnoloģiju inkubators” (Līg.nr. DL-2014/9)

Doties uz augšu