News That Matters

Astotā “Pirmsinkubācijas” posma komandu rezultāti

Astotajā “Pirmsinkubācijas” raundā tika saņemts 21 idejas pieteikums un tika atbalstītas 12 labākās idejas, bet līgumi tika noslēgti arī 11 biznesa ideju autoriem.

Darbs ar šīs kārtas komandām bija ļoti aizraujošs un sarežģīts, jo biznesa idejas bija ļoti dažādos tehnoloģiju gatavības līmeņos un pārstāvēja ļoti dažādas jomas.

Sešus mēnešus (29.08.2016. – 28.02.2017.) visas komandas strādāja visai intensīvi, un mēs īpaši vēlamies pieminēt šādas komandas:

– Speedup Bike “Brīnišķīgais bērnu velosipēds” produktu informācija pieejama mājaslapā – http://speedupbike.lv/. Pamatā komanda tuvākajā laikā līdz 2017. gadam būs izdarījusi visu nepieciešamo. Vasaras sezonā bērni jau varēs vizināties ar jaunā tipa velosipēdiem.

– Granulu ražošana no atkārtoti pārstrādājama materiāla. Lai gan sākotnēji projekts bija ļoti agrīnā tehnoloģiskās gatavības stadijā, komandas intensīvā darba rezultātā tika izstrādāts gatavs prototips.

– DustCatcher ideja ir izstrādāt gaisa filtrus, lai tos varētu uzstādīt uz radiatoriem un izmantot gaisu, lai attīrītu gaisu. Mērķa tirgus ir slimnīcas un telpas ar lielu gaisa piesārņojumu. Lai gan prototips netika pabeigts pirmsinkubācijas posmā, paredzams, ka tuvākajā laikā tas būs gandrīz pabeigts.

– Darba grupa, kas izstrādāja “trīsdimensionālu smilšu celtniecības rotaļlietu ar inovatīvu polimēru maisījumu”, saskārās ar vairākām tehnoloģiskām problēmām un pat apsvēra domu par projekta izbeigšanu. Tomēr zinātnieku aktīvā darba rezultātā ir pamats uzskatīt, ka tuvākajā nākotnē tehnoloģiskais izaicinājums tiks pārvarēts un būs iespējams izstrādāt pirmo prototipu.

Novēlam mūsu komandām panākumus un mēs būsim īstajā vietā īstajā laikā, jo ne visu var panākt tikai ar smagu un neatlaidīgu darbu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.